Beskydská vodní pohlazení

Milí přátelé a obdivovatelé kouzel přírody,

dovolte mi pozvat Vás k seznámení s naším prvním společným dílem v podobě emotivního představení Beskydských vodopádů a kaskád, které jsem společně s mým dlouholetým přítelem Alešem Havláskem, připravoval téměř 2 roky. Každý z nás jsme do knihy vložili část svého srdce i duše, abychom vám nabídli překrásné scenérie beskydské přírody, zachycené na nádherných fotografiích s poetickým a poutavým textem, jejichž prostřednictvím k Vám promlouvá samotná voda. 

S knihou Beskydská vodní pohlazení se můžete ponořit do kouzelného světa přírodních krás a inspirace. Zůstanete fyzicky v pohodlí svého domova, ale přesto naplno nasajte hřejivý dotek slunce na tváři a vdechnete čerstvý vánek hor a chlad i vůně řek a potoků. V uších se Vám rozezní zurčení potoků a říček i hlasitý řev mohutných proudů vodopádů. Proniknete hluboko do srdce tohoto nádherného pohoří a necháte se jím pohladit.

Naše kniha Vám na 182 stránkách otevře dveře k Beskydským pokladům a poodhalí Vám tajemství dechberoucích míst jako jsou Mohelnický potok s vodopádem, peřeje řeky Ostravice, soutěska a vodopády Satiny, Jestřábí vodopád, Travenský vodopád a další úžasné klenoty našich milovaných Beskyd.

Pokud hledáte jedinečnou knihu, která zasáhne Vaše smysly a strhne Vás pestrým, emotivním a bohatým životem vody, pak je naše kniha Beskydská vodní pohlazení tím pravým. Nepropásněte šanci, jaká se naskytne jednou za sto let (autorům je letos dohromady přesně 100. Petr 52 + Aleš 48)

O autorech

Petr Pazdírek, poeta a malíř s objektivem

Už jako malého kluka mě to k focení velmi táhlo. První snímky jsem pořídil s fotoaparátem vypůjčeným od svého otce. Od prvního okamžiku jsem tíhnul k focení přírody, krajiny a hlavně vodopádu. A co mě na vodopádech tolik fascinuje? Pokus o zachycení toho krásného pohybu vody, když stéká z kamene na kámen a vytváří tak své kaskády a vodní pády. Pro mě má každý vodopád své kouzlo a stojí za to ho navštívit. Obdivovat, co matka příroda dokáže vytvořit a nabídnout. Vodopády jsou ideálním prostredim k načerpání nové energie do dalsich uspěchaných dní. Přitom stačí opravdu se jen na chvíli zastavit a vnímat vše mi smysly tu nádheru padající vody. Mým fotografickým snem je zachytit všechny známé i neznámé vodopády v České republice.

Aleš Havlásek, textař

K focení jsem se dostal teprve v roce 2000, kdy jsem propadl industriální fotografii Ostravska a stylu HDR. Od mládí jsem si ale rád hrával se slovíčky, rýmy, básničkami. Když jsem spojil tyhle dvě oblíbené činnosti, začaly se postupně rodit titulky a popisky fotografií ostravského patriota Borise Rennera, později vlastní humorné příběhy a blogy psané v ostravštině a vrcholem byly texty 44 příběhů z období prvorepublikové Ostravy v knize Příběhy staré Ostravy. Od roku 2019 se toulám s Petrem Pazdírkem a někdy i sám nebo se synem po mnoha vodopádech naší krásné země a poznávám krásy, které mému nejlepšímu příteli učarovaly již dávno. Samozřejmě to není možné bez podpory manželky, která je současně i mým kritikem a většinou prvním čtenářem a divákem mých výtvorů.

 

fotokniha
„Beskydská vodní pohlazení“
Autoři: Petr Pazdírek (fotografie) a Aleš Havlásek (poezie)
Maloobchodní cena: 849 Kč vč. DPH
poptat
close